• اخبار

جلسه کمیته فرهنگی شورای فرهنگ عمومی ساوه برگزار شد

جلسه کمیته فرهنگی شورای فرهنگ عمومی ساوه برگزار شد
جلسه کمیته فرهنگی شورای فرهنگ عمومی روزشنبه دوازدهم ابان با حضور اعضاء در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی و دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان ساوه  در این جلسه پس از تلاوت آیاتی چند از کلام ا... مجید اظهار داشت: سوء مصرف مواد مخدر تنها یک امر فردی نیست بلکه یک معضل اجتماعی است که هیچ حد و مرزی نداشته و تهدیدی برای تمام آحاد مردم است.
حسین محمودی فر، عدم توجه به نیازهای جوانان و نوجوانان اعم از مسائل مادی، روحی روانی و معنوی در خانواده و اجتماع را خطر بزرگی برای ابتلاء به بیماری اعتیاد دانست و افزود: آگاهی بخشی و آموزش اقشار مختلف جامعه با استفاده از روشهای مختلف به ویژه مهارت های زندگی و تقویت باورهای دینی نقش بسزایی در پیشگیری از اعتیاد خواهند داشت.
حجت الاسلام سلیمانی عضو شورای فرهنگ عمومی و مسئول کمیته فرهنگی شورا نیز در این جلسه خواستار تعامل و همکاری ادارات شد و اظهارکرد : با مشخص نمودن وظیفه هر اداره و یا مراکز فرهنگی می توان در صدد پیشگیری از آسیب های اجتماعی به ویژه اعتیاد برآمده و استفاده از نیروهای دلسوز و پتانسیل های موجود در این زمینه نقش مهمی را ایفا می کنند.
تقویت فعالیتهای جایگزین برای ارضای نیازهای روانی – تجدید نظر در قوانین مبارزه با مواد مخدر – آموزش پیشگیری از اعتیاد در سطح مدارس با حضور از اساتید مجرب  و استفاده از توان سازمان ها و مراکز غیر دولتی از جمله پیشنهاداتی بودند که برای اجتماعی نمودن مسئله پیشگیری از مواد مخدر در این جلسه عنوان شد.
۱۳ آبان ۱۳۹۷ ۰۸:۱۳
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500