• اخبار

نشست شعرخوانی به مناسبت اربعین حسینی (ع)

نشست شعرخوانی به مناسبت اربعین حسینی (ع)
همزمان با فرارسیدن اربعین حسینی، محفل ادبی توسط انجمن ادبی کرشمه با مشارکت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و هایپر گل باغی نو برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، همزمان با فرارسیدن اربعین حسینی، محفل ادبی توسط انجمن ادبی کرشمه با مشارکت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و هایپر گل باغی نو در محوطه زیبا و دلنشین باغی نو با حضور شاعران انجمن ادبی آوای ارغنون برگزار شد؛ در این محفل ادبی که با حضور بیش از ۳۰ نفر از شاعران و دوستداران اهل بیت (ع) برگزار شد دوستان سروده های خود را در رثای شهادت سید و سالار شهیدان و یاران باوفایش و با موضوع تشریح ظلم ستیزی حضرت امام حسین علیه السلام خواندند.
محمدمهدی ملک محمدی ضمن عرض تسلیت اربعین سیدالشهداء ، مکتب امام حسین علیه السلام را مکتب حریت و آزادگی دانست و عنوان کرد: حادثه عاشورا، یک مکتب بوده و پرچمدار مبارزه با ظلم و حق علیه باطل است ، مکتب امام حسین علیه السام مکتب حق جویی و حق گویی است و بسیاری از قیام های آزادی خواهان جهان در تاریخ از نهضت امام حسین علیه السلام نشات گرفته است .
وی گفت: شعر یکی از موثر ترین ابزارهای انتقال پیام بوده و هست و شعر عاشورا نیز طی قرن های متمادی که از شهادت جانگذار سرور سالار شهیدان می گذرد و هنوز با همان سوز گذار مردم ایام شهادت امام را گرامی می دارند و در کنار این موضوعات شاعران با شعر های خود توانسته اند حرکت موثری را در مسیر انتقام پیام عاشورا بردارند.
وی ادامه داد: برگزاری چنین برنامه‌هایی موجب ایجاد تحرک و پویایی در انجمن‌ها شده و علاقه‌مندان به شعر و ادبیات را دور هم جمع می‌کند تا به بحث و تبادل نظر در حوزه خود بپردازند.
تکنوازی نی توسط هنرمند محمدی از اساتید موسیقی در آن محیطی معنوی و ادبی با استقبال دوستداران اهل بیت علیهم السلام و ادب دوستان همراه شد.

شعر خوانی

۷ آبان ۱۳۹۷ ۱۳:۵۷
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500