• اخبار

استفاده از عنصر اخلاق تاثیر شگرفی در کاهش خشونت را به دنبال خواهد داشت

استفاده از عنصر اخلاق تاثیر شگرفی در کاهش خشونت را به دنبال خواهد داشت
سلسله نشست‌های آسیب‌های اجتماعی تحت عنوان «بررسی عوامل خرد و کلان خشونت خانگی از منظر روانشناسی و دیدگاه اسلامی» برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، حجت‌الاسلام محمد‌رضا سالاری‌فر، عضو هیئت علمی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه قم صبح چهارشنبه ۲۵ مهرماه با حضور در سلسله نشست‌های آسیب‌های اجتماعی تحت عنوان «بررسی عوامل خرد و کلان خشونت خانگی از منظر روانشناسی و دیدگاه اسلامی» که با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی و موسسه قرآنی اصحاب‌الثقلین اراک در سالن جلسات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی برگزار شد، اظهار کرد: موضوع خشونت خانگی تنها مختص ایران نیست بلکه در تمامی دنیا وجود دارد و با آن برخورد می‌شود.
وی ادامه داد: خشونت خانگی تحت عنوان خشونت عام در جامعه و خشونت خاص در خانواده مطرح می‌شود.
عضو هیئت علمی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه قم افزود: با توجه به تحقیقاتی که طی سال‌های گذشته در استان‌های ایران در ارتباط با خشونت خانگی در حوزه زنان انجام شده است می‌توان گفت در بحث پرخاش‌گری و خشونت آمار ایران بالاست و اگر نپذیریم اول است. خشونت جامعه ما در رتبه‌های بالا قرار دارد.
حجت‌الاسلام سالاری‌فر بیان کرد: خشونت خانگی یک رفتار عامدانه به قصد آسیب به همسر یا کودک در محیط خانه و به طور غیر‌قانونی همراه با زور انجام می‌شود.
پیمان عین‌القضاتی، مدیر موسسه قرآن و عترت اصحاب‌الثقلین در این نشست بیان کرد: هدف از برگزاری این سلسه جلسات آگاهی‌بخشی است و به دنبال متخصص‌پروری نیستیم.
وی افزود: برگزاری این جلسات به قوت خود باقیست و در ادامه کار به صورت کارگاهی دنبال می‌شود.
۲۸ مهر ۱۳۹۷ ۱۳:۰۲
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500