• اخبار

میزان استقبال از بازی‌های مخرب یارانه‌ای در ایران بالاست

میزان استقبال از بازی‌های مخرب یارانه‌ای در ایران بالاست
یک استاد دانشگاه گفت: بازی‌های رایانه‌ای که داخل کشور استفاده می‌شود ناکارآمد و مخرب هستند و میزان استقبال از بازی‌های مخرب یارانه‌ای در ایران بالاست.
به به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی،«مصطفی ضابط»در همایش تعلیم، تربیت و سواد رسانه که در کانون امام علی(ع) اراک برگزار شد، اظهار داشت: ایران از ظرفیت‌های بسیار مناسبی در بازی‌های رایانه‌ای برخوردار است که باید به بهترین نحو مورد استفاده قرار بگیرد.
وی با اشاره به اینکه متاسفانه در بازی‌های خارجی شاهد صحنه‌های نامناسبی هستیم، افزود: سازندگان این بازی‌ها در طی بازی سعی می‌کنند شرایط کشورهای اسلامی را ناآرام جلوه دهند، بنابراین باید به بازی‌های ساخت تولید و بومی گرایش داشته باشیم، زیرا بازی‌های کامپیوتری به صورت مستقیم بر ارزش‌های جوامع اثر می‌گذارند.
این استاد دانشگاه اضافه کرد: 91 درصد کودکان آمریکایی برای خرید بازی‌های رایانه‌ای والدین را نیز با خود برده تا تحت نظارت آنان این خرید صورت بگیرد، اما این روند در ایران برعکس بوده و همسالان و دوستان جایگزین والدین شده است که طبیعتا بازی‌های خشن و نامناسبی را تهیه می‌کنند.
ضابط تصریح کرد: براساس مطالعات صورت گرفته 70 درصد از بازی‌های رایانه‌ای مفید و کارآمد هستند و 30 درصد آنها نامناسب می‌باشد.
وی با اشاره به اینکه در کشورهای توسعه یافته استفاده از بازی‌های ناکارآمد و مخرب بسیار کم است، افزود: متاسفانه در ایران از بازی‌های مخرب استفاده می‌شود و این نوع بازی‌ها مورد استقبال افراد قرار می‌گیرد که باید مورد تحلیل و بررسی قرار بگیرد.
این استاد دانشگاه گفت: ناآگاهی و بی‌تفاوتی خانواده‌ها نسبت به فرزندان در فضای مجازی  سبب شده تا گرایش به این قبیل بازی‌ها در کشور افزایش پیدا کند.
روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی
۸ آذر ۱۳۹۶ ۰۸:۱۱
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500