اخبار

نخستین همایش« خمین شهر قرآنی» برگزار می شود

نخستین همایش« خمین شهر قرآنی» برگزار می شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی گفت: نخستین همایش «خمین شهر قرآنی» چهارشنبه (۲۲اردیبهشت) در مصلای امام خمینی(ره) خمین برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی،«مهدی حقیقی»، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای هماهنگی و گسترش فعالیت های قرآنی استان مرکزی گفت: نخستین همایش «خمین شهر قرآنی» با محوریت  تکریم از حافظان کل و اجزای قرآن کریم برگزار می شود.
 وی با بیان اینکه شهرستان خمین دارای 90 حافظ کل قرآن کریم و۱۶۰حافظ اجزای قرآن کریم که مورد تقدیر قرار می گیرند افزود: در این همایش که دکتر محمدعلی خواجه پیری اولین رئیس مرکز قرانی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی و رئیس جامعه قرانی عصر سخنرانی می کند، مدیران فرهنگی و مسئولان موسسات قرآنی استان مرکزی حضور دارند.
 دبیر شورای هماهنگی و گسترش فعالیت های قرآنی استان مرکزی اظهار کرد: این همایش با رویکرد آموزشی، تبلیغی، تشویقی و تکریمی حافظان قرآن کریم، ترغیب جوانان و ایجاد انگیزه در خانواده‌ها به‌ منظور شرکت فرزندانشان در کلاس‌های قرآنی و حفظ قرآن کریم و کاهش آسیب‌های اجتماعی در خانواده‌ها و جوانان برگزار می شود.
 حقیقی ادامه داد: قرآن در حقیقت سرچشمه معارف الهی است، خداوند متعال در قرآن کریم می فرماید: این قرآن انسان را به استوارترین راه و به بهترین راه راهنمایی می کند و به مومنینی که عمل صالح و شایسته انجام می دهند، بشارت می دهد که برای آنها پاداش بسیار بزرگی است و برپایی محافل و مجالس قرآنی یک جلا و صفای دیگری به قلب مؤمنان  می‌بخشد که با توجه به نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان در جای جای استان این محافل به شکل گسترده و فراگیر برپا می شود.
 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی افزود: کسی که با قرآن کریم از سنین کودکی مأنوس است در زندگی اجتماعی وفردی نیز موفق خواهد بود و امروزه ثابت شده است که تمسک به قرآن کریم تنها راه سعادت بشر است؛ امروز قرآن کریم به عنوان امانتی الهی در دست امت اسلامی است و نبی مکرم اسلام(ص) در روزهای پایانی عمر شریفشان تأکید کردند که قرآن و عترت دو امانت وی نزد مسلمانان است که باید از آن پاسداری کنندتا به سعادت برسند.
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۰:۲۵
روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید