اخبار

نقش نمایشگاه بین المللی کتاب تهران «تولید علم» است

نقش نمایشگاه بین المللی کتاب تهران «تولید علم» است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی گفت: نقش نمایشگاه بین المللی کتاب تهران «تولید علم» است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی،«مهدی حقیقی»افزود:انس با کتاب قدرت ملی ما را در صحنه جهانی ارتقا خواهد داد و امروز ملت‌های بزرگ جهان، ملت ایران را با اشعار سعدی، حافظ و سایر شعرا، علما، نویسندگان و فیلسوفان بزرگ ایران می‌شناسند.
کتاب آرام کننده دلها است و ملتی که با کتاب انس دارد از قدرت تحلیل بالایی برخوردار است.
‌ملتی که با کتاب آشنایی بیشتری دارد، تعمق، تأمل و تفکر بیشتری در مسایل گوناگون دارد و کتاب به ما قدرت و توانمندی می‌دهد که دنیا و حوادث آن را بهتر بشناسیم.
تمایل به مطالعه و کتابخوانی موضوعی است که متأثر از عوامل متعددی همچون «کیفیت محتوایی آثار مکتوب»، «سطح درآمد عمومی جامعه»، «جایگاه و اعتبار اجتماعی فرهیختگان و اهل دانش»، «عادات فرهنگی مردم» و ... می‏باشد. بنابراین برای توسعه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی بایستی علاوه بر تسهیل دسترسی به کتاب و تلاش برای ارائه ارزان‏قیمت آثار مکتوب، سایر عوامل مؤثر را نیز در نظر داشت و بر اساس برنامه‏ای همه‏جانبه، به این موضوع مهم پرداخت.
وی برگزاری نمایشگاه‏های کتاب به عنوان یکی از  اقدامات ارزشمند در جهت توسعه فرهنگ مطالعه یاد کرد و افزود: این مهم علاوه  بر تسهیل دسترسی عموم مردم به آثار مکتوب، در جریانسازی فرهنگی و افزایش تعاملات اهالی فرهنگ و قلم نیز موثر واقع گردد. البته مناسب آن است که در دوره کنونی که فن‏آوری‏های نوین رونق و رواج فراوانی دارند، موسسات انتشاراتی، به نشر الکترونیک و ارائه آثار مکتوب در قالب وشیو‏های جدید و متناسب با سلیقه نسل نو، توجه نمایند.
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۶:۱۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید