• اخبار

عید مبعث روز ظلمت شکنی و پیوستن به نور است

عید مبعث روز ظلمت شکنی و پیوستن به نور است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی گفت: عید مبعث روز ظلمت شکنی و پیوستن مردم به نور است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی،«مهدی حقیقی»ضمن تبریک به مناسبت مبعث رسول اکرم(ص) گفت: پیامبر اسلام (ص) برای جایگزینی اخلاق نیکو و پسندیده به جای ناپسندی ها مبعوث شد تا اخلاق انسان ها را اصلاح و کامل کند.
وی با بیان اینکه 27رجب روز ولادت اسلام است ادامه داد: امروز یکی از بزرگ ترین اعیاد اسلامی است که در این روز رسول خدا به پیامبری مبعوث و وحی الهی بر آن حضرت نازل شد.
حقیقی با اشاره به اهداف بعثت افزود:‌ تکمیل و ارتقای ارش های انسانی، تقویت و ارتقای تفکر،‌ دعوت به عدالت و رفع اختلافات از جمله اهداف بعثت نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) است.
وی با اشاره به نزول وحی بر پیامبر(ص) در شب مبعث گفت: خداوند به پیامبر فرمود که بخوان به نام پروردگاری که تو را خلق کرده این خدا والاست و والاترین است خدایی که بشر را آموزش داد و نوشتن را یاد بشر داد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی تصریح کرد: عید مبعث روز ظلمت شکنی و حاکم شدن اخلاق های نیکو در جامعه و روزی است که مردم از ظلمات بیرون آمدند و به نور پیوستند.
وی همچنین برگزاری مراسم شعر خوانی ، برگزاری مراسم جشن و سخنرانی در مساجد دارای کانون فرهنگی هنری، توزیع پوستر عید مبعث، ارسال پیامک تبریک عید مبعث ، آذین بندی خیابان هایی که مساجد دارای کانون در آن محله واقع است را از جمله برنامه های این اداره کل در روزعید مبعث دانست.
روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۹:۲۱
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500