اخبار

عید مبعث روز ظلمت شکنی و پیوستن به نور است

عید مبعث روز ظلمت شکنی و پیوستن به نور است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی گفت: عید مبعث روز ظلمت شکنی و پیوستن مردم به نور است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی،«مهدی حقیقی»ضمن تبریک به مناسبت مبعث رسول اکرم(ص) گفت: پیامبر اسلام (ص) برای جایگزینی اخلاق نیکو و پسندیده به جای ناپسندی ها مبعوث شد تا اخلاق انسان ها را اصلاح و کامل کند.
وی با بیان اینکه 27رجب روز ولادت اسلام است ادامه داد: امروز یکی از بزرگ ترین اعیاد اسلامی است که در این روز رسول خدا به پیامبری مبعوث و وحی الهی بر آن حضرت نازل شد.
حقیقی با اشاره به اهداف بعثت افزود:‌ تکمیل و ارتقای ارش های انسانی، تقویت و ارتقای تفکر،‌ دعوت به عدالت و رفع اختلافات از جمله اهداف بعثت نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) است.
وی با اشاره به نزول وحی بر پیامبر(ص) در شب مبعث گفت: خداوند به پیامبر فرمود که بخوان به نام پروردگاری که تو را خلق کرده این خدا والاست و والاترین است خدایی که بشر را آموزش داد و نوشتن را یاد بشر داد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی تصریح کرد: عید مبعث روز ظلمت شکنی و حاکم شدن اخلاق های نیکو در جامعه و روزی است که مردم از ظلمات بیرون آمدند و به نور پیوستند.
وی همچنین برگزاری مراسم شعر خوانی ، برگزاری مراسم جشن و سخنرانی در مساجد دارای کانون فرهنگی هنری، توزیع پوستر عید مبعث، ارسال پیامک تبریک عید مبعث ، آذین بندی خیابان هایی که مساجد دارای کانون در آن محله واقع است را از جمله برنامه های این اداره کل در روزعید مبعث دانست.
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۹:۲۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید