اخبار

اندیشه شهید مطهری مبنای کلیدی تحول در نظام آموزشی کشور است

اندیشه شهید مطهری مبنای کلیدی تحول در نظام آموزشی کشور است
معاون فرهنگی و هنری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت: اندیشه استاد شهید مرتضی مطهری مبنای کلیدی تحول جامع و بنیادین در نظام آموزشی است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی استان مرکزی،«مهدی قاسمی» به مناسبت دوازدهم اردیبهشت سالروز شهادت مرتضی مطهری گفت: استاد شهید مرتضی مطهری در میدان تئوری پردازی و مقابله با افکار انحرافی بسیار تلاش کردند و امروزه ما شاهد باقی ماندن مکتوبات گرانبهایی در قالب کتب و جزوات و نوارهایی از ایشان در خصوص جریانات اعتقادی هستیم که برای نسل های بعد و در اقصی نقاط عالم برای کسانی که روح آزادی طلبی و کسانی که خواستار اسلام ناب محمدی هستند به جای مانده است.
وی افزود: استاد مطهری از طلایه داران مبانی فکر ی انقلاب اسلامی و انسانی مجاهد در راه خدا بود که برای استقرار حکومت اسلامی از هیچ تلاشی فروگذار نکرد.
قاسمی با اشاره به نامگذاری خوب و به جای سالروز شهادت این استاد فرزانه به نام روز معلم ادامه داد: امروزه اندیشه شهید مطهری می تواند مبنای کلیدی تحول جامع و بنیادین در نظام آموزشی باشد و معلمان نیز باید با بهره مندی از کتب این استاد شهید و گنجینه فکری وی تحولی عظیم در سطح آموزشی جامعه ایجاد کنند.
معاون فرهنگی و هنری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تصریح کرد: شهید مطهری با فکر و عقیده به درجه ای از علم رسید که آثارش استثنایی است و هنوز هم کاربرد دارد.
این مقام مسئول افزود: کتاب های استاد مطهری تنها منبعی برای افزایش اطلاعات و اندوخته های ذهنی نیست بلکه مجموعه ای از راههای چگونه فکر کردن است؛ به عبارتی شهید مطهری به مخاطبین حود در موضوعات مختلف ورش تفکر را می آموزد و این یکی از شاخص های روش استاد در آموزش است.
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۱:۰۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید