اخبار

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی: تعلیم و تربیت جوهره پویایی و پیشرفت جامعه است

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی: تعلیم و تربیت جوهره پویایی و پیشرفت جامعه است
مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی گفت: تعلیم و تربیت اساس توسعه متوازن و جوهره پویایی و پیشرفت جامعه است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی، «مهدی حقیقی» افزود: تعلیم و تربیت نقش کلیدی در رشد استعدادها و خلاقیت ها و پرورش فکری نسل آینده کشور دارد و به همین دلیل جایگاه و مقام معلم شامخ و بلند است.
وی،با گرامیداشت یاد و خاطره شهید مطهری گفت: شهید مطهری انسانی وارسته و از برجسته ترین شاگردان امام راحل بود که با درک صحیح از تحولات زمان خود توانست تفکرات اسلام ناب محمدی را در بین جوانان ترویج کند و مانع از انحرافات و کجروی های فکری شود.
حقیقی عنوان کرد:شهید مطهری استاد برجسته انسانیت و اخلاق بود و باید روش و منش این شهید بزرگوار الگوی امروز جامعه اسلامی قرار گیرد.
مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی گفت: تفکر شهید مطهری دریچه ای روشن بر مباحث فکری جهان اسلام گشود و چون چراغی هدایتگر، مانع از غلبه تفکرات التقاطی و بی اساس شد.
حقیقی افزود: هنر معلمی در انتقال صحیح مطالب و ایجاد اشتیاق و انگیزه در علم آموزی و حوزه تفکر است.
وی، با اشاره به حکومت اسلامی از دیدگاه شهید مطهری گفت : مهندسی فرهنگی از نگاه شهید مطهری دارای سه ضلع،آراستن افکار واندیشه،پیراستن افکار واعمال از نبایدها،رسیده به نظام اندیشه های ثابت است.
افزود: شهید مطهری با احساس تکلیف و بدون بهره‌گیری از هیچ‌گونه امکاناتی توانست رسالت خود را به انجام رسانده و باورهای دینی را در جامعه نهادینه کند.
مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی اظهار داشت:آثار شهید مطهری، علاوه بر بیان حقایق دینی لحنی جذاب و مخاطب پسند دارد که تمام لایه های اجتماعی را جذب کرده و روح پرسشگری ، آزادی و هوشیاری را در افراد بیدار می کند.
۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۸:۰۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید