اخبار

برگزاری پنجمین جشنواره پیامک ادبی رضوی

برگزاری پنجمین جشنواره پیامک ادبی رضوی
پنجمین جشنواره پیامک ادبی رضوی، از سری برنامه های موضوعی دوازدهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع) است که به مناسبت میلاد با سعادت هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت علی بن موسی الرضا(ع) و حضرت فاطمة معصومه(س) به همت مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی،«حسین شاکری» با بیان این مطلب افزود: از جمله اهداف برگزاری این جشنواره اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فعالیت‌های فرهنگی، هنری و مذهبی مرتبط با سیرة ائمه اطهار به ویژه ابعاد مختلف شخصیت حضرت علی ابن موسی الرضا(ع)، شناسایی و ارج نهادن به تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار برتر فرهنگی هنری در زمینة سیره، شخصیت و معارف امام رضا(ع) و کمک به انتشار گسترده‌تر این آثار، استفاده از ظرفیت‌های متنوع آفرینش‌ها و کوتاه‌ نویسی‌های ادبی با استفاده از ابزارهای نوین ارتباطی است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی،محورهای جشنواره را تک ‌بیت‌ها و جملات ادبی با موضوع حال و هوای عرفانی بارگاه و صحن و سرای حضرت امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س)، تمثیل‌ها، رؤیا‌پردازی‌ها و صور خیال و سایر آرایه‌های ادبی در شعر و نثر، جملات کوتاه با الهام از زندگانی امام رضا (ع) و حضرت معصومه(س) عنوان نمود.
وی گفت: پس از ارزیابی هیات داوران، پیامک های برتر انتخاب و در آیین پایانی جشنواره از نفرات برگزیده تقدیر خواهد شد.
شاکری تصریح کرد: 48 نفر از ارسال کنندگان بهترین پیامک های ادبی رضوی در سطح ملی و استانی با اهداء تندیس، لوح سپاس و جایزه نقدی سه میلیون ریالی تقدیر می شوند وآثار برگزیده در قالب کتاب، چاپ و برای شرکت کنندگان ارسال خواهد شد.
به گفته وی، مراسم  پایانی جشنواره همزمان با دهه کرامت با حضور مسئولین حوزه فرهنگی کشور و برگزیدگان ملی و استانی در تهران برگزار می شود.
شاکری تاکید کرد: فراخوان، ضوابط و مقررات شرکت در جشنواره به همراه شیوه نامه اجرائی آن بر روی پایگاه اطلاع رسانی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی به نشانی www.farhang.gov.ir قرار دارد.
گفتنی است علاقه‌مندان می توانند پیامک‌های خود را با توجه به شرایط ذکر شده تا پایان ساعت 24 مورخ 1/6/1393 به شماره ( 100038513) ارسال کنند.
۲۲ مرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۵۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید