اخبار

تنویر افکار عمومی از جمله رسالت‌های مهم خبرنگاران است

تنویر افکار عمومی از جمله رسالت‌های مهم خبرنگاران است
خبر‌نگاری از با‌ارزش‌ترین اموری است که از سوی انسان‌های آزاده‌ای انجام می‌شود که در جهت تنویر افکار عمومی جان خود را در کف نهاده و رسالت عظیم خویش را به انجام می‌رسانند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی ،«حسین شاکری»، ‌در مراسم روز خبرنگار که در مجتمع امام خمینی(ره) شهرک مهاجران اراک برگزار شد، گفت: خبر‌نگاری از با‌ارزش‌ترین اموری است که از سوی انسان‌های آزاده‌ای انجام می‌شود که در جهت تنویر افکار عمومی جان خود را در کف نهاده و رسالت عظیم خویش را به انجام می‌رسانند.
وی اظهار کرد: از جمله رموز‌ موفقیت یک خبرنگار این است که همه مدیران و مسئولانی که باید نسبت به عملکرد خود پاسخگو باشند آستانه تحمل خود را در ارتباط با این قشر فهیم و فرهیخته بالا ببرند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی در ادامه خطاب به خبرنگاران، مطرح کرد: از جمله برنامه‌های اداره ارشاد و فرهنگ اسلامی استان این است که حفظ حرمت خبر و جامعه مطبوعاتی را در رأس اهداف قرار داده است؛ لذا هیچ تردیدی در این خصوص نداشته باشید و اقدامی صورت نمی‌گیرد که ساحت خبرنگاران استان خدشه‌دار شود.
این مقام مسئول عنوان کرد: حضور بیش از 300 خبرنگار در استان توقع مردم را از فضای رسانه‌ای افزایش می‌دهد؛ لیکن خروجی فعالیت اصحاب رسانه باید بیش از پیش نمایان شود و شفاف‌سازی بیشتری در عرصه فعالیت‌های دستگاه‌ها‌ی اجرایی استان شاهد باشیم.
شیری‌زاده، مدیر عامل شرکت ملی پالایشگاه امام خمینی(ره) شازند نیز در ادامه، گفت: برگزاری چنین مراسمی به‌طور قطع عامل ارتباط هرچه بیشتر خبرنگاران با حوزه‌های مختلف از جمله فرهنگ، اقتصاد و صنعت است.
وی اظهار کرد: ارتقا‌ بینش آحاد مردم جامعه در ابعاد مختلف از مهم‌ترین رسالت‌های خبرنگاران است؛ لذا خبرنگاران در باب این رسالت مهم و خطیر باید احساس وظیفه کرده و به بهترین شکل آن را به‌منصه ظهور برسانند.
شیری‌زاده بیان کرد: رسانه‌ها از جمله فضاهایی هستند که علاوه بر رفع مشکلات جامعه نقش بسیار زیادی در حرکت جامعه به‌سوی اوج قله‌های پیشرفت و شکوفایی دارند.
این مقام مسوول در پایان یادآور شد: خبرنگاران چشم‌های بیدار جامعه هستند که با از خودگذشتگی و ایثار و با قلم رسای خویش ضمن رفع بسیاری از مشکلاتی که جامعه و افراد به‌نوعی با آن درگیر هستند، توسعه فرهنگی و اقتصادی کشور را رقم می‌زنند.
۱۸ مرداد ۱۳۹۳ ۱۳:۰۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید