اخبار

مهندس رجایی:خبرنگاران نقد منصفانه را در دستور کار خود قرار دهند

مهندس رجایی:خبرنگاران نقد منصفانه را در دستور کار خود قرار دهند
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در خانه ملت ‌ گفت:از جمله انتظاراتی که از خبرنگاران باید داشت این است که شفاف بنویسند و حقایق را درج کنند و نقد منصفانه را در دستور کار خود قرار دهند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی ،«عباس رجایی»، نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در خانه ملت ‌در مراسم روز خبرنگار که در مجتمع امام خمینی(ره) شهرک مهاجران اراک برگزار شد، گفت: جریان اطلاع‌رسانی در کشور جمهوری اسلامی که در آن دموکراسی و مردم‌سالاری در حد بالایی است باید از شفافیت و اعتبار بسیاری برخوردار باشد.
وی با بیان اینکه آگاهی‌بخشی عمومی از اتفاقات و جریاناتی که در حال وقوع است از حقوق ارزشمند شهروندی است، اظهار کرد: مردم ایران در حوزه اندیشه، نقد و اطلاع‌رسانی شفاف و کمتر محرمانه  کردن موضوعات از ظرفیت بسیاری زیادی برخوردارند.
رجایی افزود: از جمله انتظاراتی که از خبرنگاران باید داشت این است که شفاف بنویسند و حقایق را درج کنند و نقد منصفانه را در دستور کار خود قرار داده و به آن‌ها اجازه داده شود تا مسئولان و عملکرد آن‌ها را به چالش بکشند.
این مقام مسئول یادآور شد: فردی هم که مورد نقد قرار گرفته است در صورت درست بودن آن را بپذیرد و در غیر آن صورت طبق قانون مطبوعات عمل کند؛ لذا تشکیل فضای نقد منصفانه باید تشکیل شود و مسئولان و رسانه‌های در این زمینه یکدیگر را یاری کنند تا ضمن گفتمان سازنده فضای درک متقابل نیز ایجاد شود.
«قاسم عزیزی»، نماینده مردم شازند نیز در ادامه، گفت: رسانه پل ارتباطی بین مردم و خواسته‌های آن‌ها از مسئولان است.
وی اظهار کرد: روشنگری،  بیان حقایق و اطلاع‌رسانی به مردم و آگاهی‌بخشی آن‌ها از مهم ترین رسالت‌های خبرنگاران است و در ابعاد مختلف جامعه اعم از سیاسی، اقتصادی و اجتماعی تأثیر گذارند.
عزیزی با اشاره به اینکه امروز فضای رسانه به یک صحنه جنگ نرم تبدیل شده است، ادامه داد: با نگاهی به گذشته امپراطوری شرق بدون شلیک هیچ گلوله‌ای و با جنگ نرم‌افزاری فرو ریخت؛ لذا جنگ رسانه‌ای بسار خطرناکتر از جنگ سرد است.
این مقام مسوول در پایان با بیان اینکه اصحاب رسانه رسالت خطیری به دوش دارند، عنوان کرد: از همه مسئولان استان انتظار می‌رود که به رسانه اهمیت داده و تعامل ییشتری داشته باشند‌.
۱۸ مرداد ۱۳۹۳ ۱۳:۰۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید