اخبار

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی:انتقاد پذیر نبودن برخی مدیران فعالیت حرفه خبرنگاری را دشوار کرده است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی:انتقاد پذیر نبودن برخی مدیران فعالیت حرفه خبرنگاری را دشوار کرده است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی گفت: نداشتن روحیه انتقاد پذیری برخی از مدیران، فعالیت در حرفه خبرنگاری را دشوار کرده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی ،«حسین شاکری»در مراسم تجلیل از خبرنگاران شهرستان زرندیه افزود: باید این واقعیت را بپذیریم که هم اکنون زمینه نقد پذیری در برخی از مسوولان وجود ندارد و باید با فرهنگ سازی این رویکرد تغییر کند.
وی حمایت از خبرنگاران را از وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دانست و بیان کرد: برخی نشریات و رسانه ها با انجام اقدام های نادرست از وظیفه اصلی خود فاصله گرفته اند. 
وی اطلاع رسانی صادقانه، احترام به مخاطب در انتقال اخبار و رویدادها، پرهیز از گزافه گویی و اعمال نظرات شخصی در اطلاع رسانی و جلب اعتماد مخاطب از طریق اطلاع رسانی را از وظایف یک خبرنگار در انعکاس اخبار عنوان کرد.
شاکری نداشتن مسکن، بیمه، امنیت شغلی و شرایط سخت کاری را برخی از مشکلات خبرنگاران ذکر کرد و افزود: امیدواریم برای رفع این مشکلات در سطح کلان کشور اقدام های لازم انجام شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی اضافه کرد: هم اکنون برخی از خبرنگاران از دریافت حداقل دستمزد نیز بی بهره هستند که تلاش می کنیم این مشکلات رفع شوند.
به گفته وی، شهرستان زرندیه با وجود پیشینه غنی فرهنگی و ظرفیت های مناسب، از امکانات لازم فرهنگی محروم است.
در ادامه برخی از خبرنگاران و فعالان عرصه خبر به بیان برخی از مشکلات خود پرداختند.
در این مراسم فرماندار و رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، شهردار و رییس شورای اسلامی شهر مامونیه حضور داشتند.
۱۸ مرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۵۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید