اخبار

خبرنگاران منادی امید در جامعه و تقویت کننده حس اعتماد به نفس درجامعه باشند

خبرنگاران منادی امید در جامعه و تقویت کننده حس اعتماد به نفس درجامعه باشند
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی روز خبرنگار را روز پاسداشت قلم و اندیشه دانست و تأکید کرد: خبرنگاران منادی امید و تقویت کننده حس اعتماد به نفس در افراد جامعه هستند و از این حیث موظف به اطلاع‌رسانی صحیح هستند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی،«حسین شاکری»با بیان اینکه خبرنگاران پل ارتباطی مردم و مسوولان هستند گفت: این خبرنگاران هستند که مشکلات و دغدغه‌های مردم را در قالب سوال از مسئولان پرسیده و در رفع آن‌ها نقش اساسی را ایفا می‌کنند.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی گفت: خبرنگاری شغل سخت است و افرادی وارد این عرصه می شوند که پرتلاش هستند و با استفاده از ابزار و امکانات در اختیار آگاهی رسانی شفاف در جامعه انجام می دهند.
وی با بیان اینکه خبرنگاران هر چه بیشتر به دنبال واقعیت‌های جامعه باشند و حقایق را به درستی به مسئولان انتقال دهند جایگاه و شأن خبرنگاری را بیشتر به جامعه معرفی می‌کنند بیان داشت: شغل خبرنگاری از مشاغل سخت است، ما شاهد هستیم علیرغم کمبود امکانات این قشر در همه لحظه‌ها به دنبال سوژه‌های خبرنگاری هستند و در سرما و گرما، شب و روز و بدون توجه به زمان کار اطلاع‌رسانی را انجام می‌دهند.
شاکری رسالت خبرنگاران را خطیر ،با اهمیت ،ارزشمند و  تاثیر گذار در جامعه عنوان کرد گفت: خوشبختانه امروز خبرنگاران بیش از گذشته دارای تحرک و پوایی بوده و علاوه بر رشد و شکوفایی در حوزه های مختلف خبری ،امروز حضور خبرنگاران منشای تحولات در جامعه است.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی گفت:خبرنگاران یار و همراه همیشگی مسوولان و ادارات و نهادها بوده و خدمات دولت و مدیران را به مردم اطلاع رسانی و در همه عرصه ها از انقلاب اسلامی و‌ آرمانهای امام راحل دفاع کرده اند.
وی اضافه کرد: خبرنگاران از قشرهای اثر گذار در راستای اعتلای فرهنگ دینی هستند و با خدمات شبانه روزی خود موجب افزایش اقتدار نظام شده اند.
وی یادآور شد: خبرنگاران در جریان اطلاع رسانی و پیام رسانی به جامعه و بیان ظلم های نظام سلطه در کشورهای مختلف جان خود را نیز فدا کرده اند.
شاکری افزود:هفدهم مرداد ماه که به مناسبت سالروز شهادت شهید والامقام محمود صارمی به عنوان روز خبرنگار نامگذاری شده است ؛ فرصت مغتنمی است که ضمن بازخوانی کارنامه سراسر شور و شعور خبرنگاران متعهد رسانه های رسالت آشنا برای آگاهی بخشی به ملت ایران اسلامی، این روز شکوهمند، روز حق گویی و حق جویی و روز پاسداشت قلم را به همه خبرنگاران، نویسندگان و روزنامه نگاران، صاحبان اندیشه و قلم و آزادگان عرصه اطلاع رسانی تبریک و تهنیت عرض نمایم.
وی بیان کرد: خبرنگاران به عنوان زبان گویای مردم مانند پلی بین مردم و مسوولان به بیان مشکلات آنان می‌پردازند.
این مقام مسوول اظهار کرد: خبرنگاران نظام اسلامی باید در دفاع از آرمانهای انقلاب اسلامی به رسالت خویش عمل کرده و این مهم را سرلوحه کارهای خود قرار دهند.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی تصریح کرد: امانتداری در انعکاس اخبار از ویژگیهای یک خبرنگار است و رسالت خبری مسوولیت سنگینی است که با صداقت و امانت داری خبری افکارعمومی جامعه را هدایت می کند.
شاکری خاطر نشان کرد: اصحاب رسانه باید همواره با بازگو کردن حقایق زمینه همدلی میان مسوولان و مردم را فراهم کنند.
گفتنی است،شهید محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی در سال 1377 به همراه اعضای کنسولگری ایران در مزار شریف افغانستان توسط نیروهای افراطی و متحجر طالبان به شهادت رسید،وشورای فرهنگ عمومی کشور، 17 مردادماه سال 1377، سالروز شهادت «محمود صارمی» را به عنوان روز خبرنگار نامگذاری کرده است.
یادآورمی شود؛شهیدان«علیرضانهرمیانی»،«سیدمجتبی حسینی»،«علیرضا شاملو»،«غلامحسین شفیعی»،«عباس محمدی»،
«محمد علی جلالی»،«حبیب قاسمی»،«ابراهیم عسگریان»و«داریوش گودرزی کیا» از خبرنگاران شهید در استان مرکزی هستند که درراستای انجام رسالت پیامبر گونه خود به مقام رفیع شهادت نائل شدند.
۱۴ مرداد ۱۳۹۳ ۱۱:۴۶
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید