اخبار

مدیرکل فرهنگ وارشاد مرکزی: مراسم بزرگداشت روز خبرنگار در اراک برگزار می‌شود

مدیرکل  فرهنگ وارشاد مرکزی: مراسم بزرگداشت روز خبرنگار در اراک برگزار می‌شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی از برگزاری بزرگداشت روز خبرنگار در اراک خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی،«حسین شاکری» اظهار داشت: خبرنگار واسطه و پل ارتباطی بین حکومت  و  مردم  و مردم و حاکمیت است، بنابراین باید صدای رسای مردم به حاکمیت و واسطه انتقال خبر و پیام از حاکمیت به مردم باشد.
وی افزود: خبرنگار رسالت اطلاع رسانی و نشر درست و شفاف  اخبار و وقایع را به عموم مردم و افکار عمومی جامعه بر عهده دارد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی تصریح کرد: صحت و سلامتی خبر  و اخلاق محوری برای  خبرنگاران یکی از شاخصه ها و خصوصیات بسیار مهم تلقی می شود به طوری که در قرآن کریم هم به رسالت پیامبران  به عنوان خبر آورنده از عالم وحی و ربوبیت برای مردم این نکته اشاره شده است.
شاکری بیان کرد: خداوند متعال  در قرآن کریم از مردم هم خواسته که اگر کسی برای شما خبری آورد آن را مورد بررسی و تحقیق دقیق  قرار دهید، یعنی وظیفه مردم را هم مشخص کرده که هر خبری را نپذیرند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی با اشاره به برخی ویژگی های خبرنگاران، گفت: خبرنگاران خوب کسانی هستند که دارای صلابت نفس، صداقت در درج و انتقال خبر، اخلاق محور باشند، از این قدرت و امکاناتی که خداوند در اختیارشان قرار داده درست استفاده کنند و آن ها را در راستای اهداف مثبت بکار ببرند.
شاکری با اشاره به 17 مرداد ماه روز خبرنگار و تبریک این روز، اظهار کرد: در ارتباط با مراسم بزرگداشت روز خبرنگار در استان، جلسات متعددی را درباره برنامه ریزی، نظرخواهی، مشورت خواهی، با حضور  مسوولین اداره کل روابط عمومی استانداری وپالایشگاه امام خمینی(ره)  انجام داده که انشا اله بتوانیم به نحو بسیار مطلوبی آن را در روز چهارشنبه ،پانزدهم مردادماه برگزار کنیم.
۱۴ مرداد ۱۳۹۳ ۰۸:۰۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید