اخبار

استاندار مرکزی دستگاههای دولتی را مکلف به پس گرفتن شکایت از مطبوعات کرد

استاندار مرکزی دستگاههای دولتی را مکلف به پس گرفتن شکایت از مطبوعات کرد
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی گفت: استاندار استان مرکزی در بخشنامه ای دستگاه های اجرایی این استان را مکلف کرد تا شکایت خود را از مطبوعات، پس بگیرند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی،«حسین شاکری» گفت: استاندار مرکزی در این بخشنامه آورده است: همانگونه که مطلعید اهمیت آزادی بیان در این نکته خلاصه می شود که نظام های سیاسی برای اداره صحیح جامعه وپیدا نکردن انحراف نیازمند اهرم هایی برای نظارت هستند واز جمله بهترین اهرم هایی که می تواند حکومتها ودولت ها را وادار به حرکت در چارچوب منافع ملی خود کند تا از برنامه ها انحراف پیدا نکنند ودچار فساد نشوند، این است که رسانه ها بتوانند نقش نظارتی خودشان را ایفا کنند.
وی افزود: با توجه به اینکه یکی از سیاست های اصولی دولت تدبیر وامید در حوزه مطبوعات،رسانه ها وعرصه اطلاع رسانی ،فراهم کردن فرصت های برابر برای فعالیت مطبوعات ورسانه های مختلف در سطح کشور ،گسترش آزادی رسانه ها در چارچوب قانون ،حمایت از روزنامه نگاران،تقویت مطبوعات محلی و... است.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی در ادامه گفت : استاندار استان مرکزی در این بخشنامه دستگاه های اجرایی استان را مکلف کرد تا در صورتی که در حال حاضر از رسانه ای در مراجع قضایی شکایت کرده اند،شکایت خود را پس بگیرند وتا حد امکان از نشریات به دلیل انتقاد وانعکاس مسایل ومشکلات شکایت نکنند مگر اینکه بحث های شخصی وخانوادگی مطرح باشد.
وی تصریح کرد: با توجه به ضرورت حمایت از نشریات محلی و ارتقای سطح توسعه فرهنگی و همچنین کمک به ایجاد تنوع کمی و کیفی مطبوعات محلی، دستگاه های اجرایی آگهی های خود را به نشریات محلی بدهند.
 شاکری عنوان کرد: در این بخشنامه یکی از سیاست های اصولی دولت تدبیر و امید در حوزه مطبوعات، رسانه ها و عرصه اطلاع رسانی، فراهم کردن فرصت های برابر برای فعالیت مطبوعات و رسانه های مختلف در سطح کشور، گسترش آزادی رسانه ها در چارچوب قانون، حمایت از روزنامه نگاران و تقویت مطبوعات محلی است.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی خاطر نشان کرده است:  استاندار  در این بخشنامه از رسانه و مطبوعات ها درخواست نموده تا به عنوان کانال های انتقال پیام می بایست با پرهیز از افراط و تفریط و تخریب و شایعه سازی و نیز حفظ و رعایت اصل بی طرفی، با انتقادهای سازنده نقش اصلاحی خود را ایفا نمایند.
گفتنی است؛ هم اینک 49 نشریه با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به صورت روزانه، دوهفته نامه، هفته نامه ، ماهنامه و گاهنامه در استان مرکزی منتشر می شود.
۵ مرداد ۱۳۹۳ ۰۸:۴۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید