اخبار

ارتقاء نگرش فرهنگی و هنری و هم افزایی مهمترین اهداف دستگاه های فرهنگی است

ارتقاء نگرش فرهنگی و هنری و هم افزایی مهمترین اهداف دستگاه های فرهنگی است
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی ایجاد هماهنگی بین دستگاه های دولتی و گروه های فعال غیر دولتی در راستای هم افزایی وارتقای نگرش فرهنگی و هنری مسوولان استانی و تلاش در جهت رشد فعالیت هادر سطح ملی و بین المللی استان را از مهمترین اهداف دستگاه های فرهنگی دانست.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی،«حسین شاکری»در دیدار با مدیر کل میراث فرهنگی گردشگری وصنایع دستی استان مرکزی ضمن اعلام آمادگی همکاری با میراث فرهنگی گردشگری وصنایع دستی استان مرکزی به عنوان یکی از نهاد های فرهنگی استان  گفت: نوعی وفاق فرهنگی و همبستگی فعالیتی بین این اداره کل ودستگاه های فرهنگی وجود دارد.
وی افزود: این اداره کل آماده همکاری در حوزه‌های پژوهشی و فرهنگی با دستگاه های متولی فرهنگ در استان است و تعیین چگونگی همکاری در این راستا نیازمند تعامل و هم‌اندیشی است.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی با بیان اینکه مسائل فرهنگی یک‌روزه ایجاد و حل نمی‌شوند، اظهار داشت: بررسی و حل مسائل فرهنگی نیازمند زمان، برنامه‌ریزی، فعالیت و تلاش و همت است.
 شاکری اظهار کرد: تعامل دستگاههای اجرایی از راهکارهای رشد همه جانبه استان مرکزی است که این مهم مورد توجه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قرار دارد.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی با تاکید بر بهره گیری از توانمندیهای استان و در سایه همدلی دستگاههای اجرایی فرهنگی، این استان نخبه پرور جایگاه واقعی خود را پیدا خواهد کرد، بیان داشت: عدالت باید در همه زمینه های فرهنگی یکسان باشد.
وی اظهار کرد: قابلیت های عرصه فرهنگ مصداق به ارزش تدبیر پیشینیان است و باید که با برنامه ریزی دقیق در حوزه فرهنگی در توسعه دانایی و امید در بین مردم بهره جست.
شاکری در ادامه با اشاره به نام‌گذاری اندیشمندانه مقام معظم رهبری برای امسال به عنوان سال فرهنگ، اقتصاد با عزم ملی و مدیریت جهادی تصریح کرد: بر گسترش روابط فرهنگی و برگزاری هفته های فرهنگی در سطح استان تاکید کرد.
در ادامه«سید محمد حسینی» ،مدیر کل میراث فرهنگی گردشگری وصنایع دستی استان مرکزی با یادآوری نامگذاری سال جاری به عنوان اقتصاد وفرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی گفت: اجرای سیاست حمایت از تولید ملی و استفاده از بنیه صنعتی و کشاورزی و سرمایه گذاری ملی مهمترین اهداف اقتصاد مقاومتی است که مسوولان فرهنگی باید در این خصوص اقدام های لازم را انجام دهند.
مدیرکل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری اعلام کرد: استان مرکزی  از لحاظ جاذبه های گردشگری، آثارتاریخی، مفاخر ومشاهیر بسیار غنی است و رسالت ما نشان دادن همه ابعاد این حوزه تأثیر گذار در امر فرهنگ و اصالت این استان است.
حسینی با بیان اینکه صدمات و آسیب‌های فرهنگی ایجاد شده به دلیل سپردن مسائل فرهنگی به افراد غیر متخصص بوده است، گفت: تبیین و حل مسائل فرهنگی باید به دست افراد متخصص وبا هم اندیش دستگاه های متولی فرهنگ صورت پذیرد.
۵ مرداد ۱۳۹۳ ۰۸:۴۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید