• اخبار

برگزاری اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی زرندیه در سال 96

برگزاری اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی زرندیه در سال 96
اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه در سال 96 با دستور جلسه راهکار تحقق شعار سال برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی،حجت‌الاسلام« ابراهیمی»، امام جمعه شهرستان زرندیه در اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان که با دستور راهکارهای تبیین و تحقق شعار سال برگزار شد گفت: جنگ میان ابر قدرت‌ها در عصر حاضر جنگ اقتصادی است. دشمنان انقلاب اسلامی پس از اینکه در جنگ نظامی حریف ملت غیور و فداکار ایران اسلامی نشدند روی به جنگ اقتصادی آوردند و با اعمال تحریم‌های ناجوانمردانه سعی در به زانو درآوردن این مردم شجاع و ولایت‌مدار دارند.
امام جمعه زرندیه افزود: تحریم‌ها در صدر اسلام هم بوده مسلمانان همواره در راه رسیدن به اهداف متعالی خود سختی‌های بسیاری را تحمل کردند. اینکه چند سالی است مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی تاکید می‌کنند نشان از اهمیت موضوع دارد؛ لذا همه باید در امر فرهنگسازی در این راستا قدم برداشته و ضمن حمایت از تولیدکنندگان مردم را به خرید کالاهای داخلی تشویق کنیم.
نخستین، فرماندار و نائب رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان نیز در این جلسه گفت: باید مردم را برای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی آماده کنیم تا بتوانیم با کمک مردم قدم‌های مثبتی را در این راستا برداریم.
وی ادامه داد: استفاده از پتانسیل‌های موجود شهرستان جهت ایجاد اشتغال از دغدغه‌های مسئولین شهرستانی و استانی است. توجه به صنایع کوچک و زود بازده از راهکارهای مهم تحقق شعار سال است.
احمد جوانمرد، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه نیز در حاشیه این جلسه گفت: ریشه همه موفقیت‌های مردم جامعه در فرهنگ است، برای رسیدن به اهداف مقام معظم رهبری در نامگذاری سال به نام اقتصاد مقاومتی، تولید واشتغال ابتدا می‌بایست فرهنگ آن را در جامعه نهادینه کنیم.
 جوانمرد فرهنگسازی در زمینه‌های خرید کالاهای داخلی، تعهد به کار، افزایش اعتماد به نفس، پرهیز از تن پروری، بالا بردن بهره‌وری و .... را از رهکارهای مهم تحقق شعار سال عنوان و ابراز امیدواری کرد: دستگاه‌های فرهنگی با تعامل و همفکری بتوانند در راستای فرهنگسازی در این زمینه قدم بردارند.
یادآور می‌شود: در پنجاه‌ ودومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه مصوب شد در هر یک از جلسات آتی شورا یکی از ادارات شهرستان در خصوص اقدامات صورت گرفته پیرامون تحقق شعار سال ارائه گزارش کند. همچنین پیشنهاد شد در راستای فرهنگسازی، طرح درج مطالب پیرامون اقتصاد مقاومتی در کتب درسی دانش‌آموزان در شورای آموزش‌وپرورش شهرستان مطرح و به مراتب بالاتر ارجاع  شود.
روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی
۲۹ فروردین ۱۳۹۶ ۱۴:۰۸
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500