• اخبار

برگزاری نمایشگاه تایپوگرافی ونقاشی خط در شازند

برگزاری نمایشگاه تایپوگرافی ونقاشی خط در شازند
نمایشگاه تایپوگرافی ونقاشی خط «قلم زرین»در نگارخانه شهدای فرهمند شازند برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی،«مسعود عظیمی» در حاشیه افتتاح این نمایشگاه گفت:ایرج محمدی ملا باقری، متولد سال 1336 در روستای ملاباقر از توابع بخش سربند در شهرستان شازند است.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی  شهرستان شازند افزود: وی هنرمندی است که سواد خواندن و نوشتن  ندارد اما به طور خدادادی در کار خطاطی وخلق آثاربدیع ذهنی نقاشی خط وتایپوگرافی  آثار بسیار وزین و زیبایی را ارائه داده است و در این زمینه استعداد سرشاری دارد.وتمام الگوهای نوشتاری او ازاسماء خداوندو نام ائمه می باشد.
عظیمی در ادامه گفت:وی در سن 13سالگی که درروستای ملاباقر سکونت داشت به همراه پدر خود به آرامستانهای روستا وروستاهای اطراف با دیدن نوشته های روی قبور،که قالب آنها باخط های نسخ وثلث وکتیبه ای نوشته شده بودآشنا شدومجذوب این خطوط گردیدواین تصاویرونوشته ها را درذهن خودتصویرسازی کرده و با قلم روی کاغذ خطاطی می کند. 
این مقام مسوول در پایان گفت:از جمله خطوطی که این هنرمندایرج ملاباقری در آن مسلط است،خط تحریری ونستعلیق وشکسته، خط شلوغ (به گفته خودایشان )و خط نسخ وثلث وخط قرآنی می باشد وی اکنون نیز در سن 60 سالگی این کار را باعشق وعلاقه ادامه می دهد.درضمن این هنرمندازشخصیت های کشوری لوح های تقدیروسپاس فراوانی رادریافت کرده اند.
گفتنی است؛این نمایشگاه بمدت 7 روز در نگارخانه شهدای فرهمند پذیرای علاقمندان به این رشته هنری می باشد.
روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی
۲۹ فروردین ۱۳۹۶ ۱۴:۰۱
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500