• اخبار

هنر بهترین ناقل ارزش های نظام و احیاگر فرهنگ ایرانی و اسلامی است

هنر بهترین ناقل ارزش های نظام و احیاگر فرهنگ ایرانی و اسلامی است
سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی گفت: عرصه هنر و فرهنگ، بهترین مجرای انتقال ارزش های نظام و احیاگر فرهنگ ایرانی و اسلامی است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی،«محسن شریفی»، سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی افزود: آموزه های اخلاقی و رفتاری جامعه بر مبنای فرهنگ غنی ایرانی و راهبردهای عمیق و اثرگذاری است که در دین مبین اسلام بر ان تاکید شده و بزرگترین رسالت هنرمندان این است که این داشته های ارزشمند را در آثار خود ظهور داده و در بسط و حفظ فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی بکوشند.
وی اظهار کرد: در بیانات مقام معظم رهبری حوزه فرهنگ، سنگر نرم نظام عنوان شده و اهمیت زیادی بر باروری ظرفیت های این بخش شده است.
سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی گفت: با توجه به اینکه زبان هنر از قدرت تاثیر گذاری قابل توجهی در جامعه به خصوص بین جوانان و نوجوانان برخوردار است، هنرمندان باید از این فرصت طلایی در راستای تقویت پیوست های فرهنگی و اجتماهی، ایجاد تفاهم و همدلی و ارتقای گفتمان بصیرت دینی نهایت بهره را ببرند.
شریفی اظهار کرد: بسیاری از رشته های مختلف هنری از قبیل خوشنویسی، تذهیب و...... ریشه در دین مبین اسلام و سیره اهل بیت عصمت و طهارت(ع) دارد که هنرمندان این رشته های هنری باید با خلق آثار فاخر و ماندگار ارزش های دین مبین اسلام را در جامعه ترویج داده و دین خود را ادا کنند.
وی با بیان اینکه برای تثبیت هنر انقلاب اسلامی در جامعه همه دستگاه های فرهنگی باید وارد میدان شوند، افزود: احیا فرهنگ ایرانی و اسلامی از عهده یک یا چند دستگاه فرهنگی بر نمی آید بنابراین همه بخش ها باید سربار این سنگر باشند و در راستای ماموریت ها و فعایت ها فرهنگ ایرانی و اسلامی مورد نظر مقام معظم رهبری را دنبال کرده و اشاعه دهند.
شریفی اضافه کرد: عرصه مجازی در شرایط کنونی باید به فرصتی برای اشاعه فرهنگ دینی و ملی تبدیل شود و هدف دشمنان که به دنبال انحراف فرهنگی از طریق تبلیغات مسموم و کاذب هستند در سایه هوشیاری اهالی فرهنگ و هنر ناکام گذاشته شود.
وی فعالیت گسترده در تولید آثار فاخر و عمیق فرهنگی، توجه به نیازهای مخاطب و شناخت جذابیت ها از رسالت های مهم اهالی فرهنگ و هنر است و خنثی سازی توطئه های فرهنگی دشمنان در سایه تحقق این مهم است.
سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی شهید آوینی را یک الگوی کامل برای هنرمندان دانست و گفت: اندیشه های این شهید گرانسنگ جنگ تحمیلی باید با زبان هنر و رسانه برای مردم به ویژه نسل جوان بازگو شود.
20فروردین ماه، سالروز شهید سید مرتضی آوینی از سوی مقام معظم رهبری با عنوان روز هنر انقلاب اسلامی معرفی شده است.
روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی
۱۷ فروردین ۱۳۹۶ ۱۰:۲۴
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500