• اخبار

نهایی شدن 20 طرح در شورای توسعه فعالیت‌های قرآنی استان مرکزی

نهایی شدن 20 طرح در شورای توسعه فعالیت‌های قرآنی استان مرکزی
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی گفت: در جلسات شورای توسعه فعالیت‌های قرآنی استان مرکزی، 20 طرح برای اجرایی شدن به تصویب نهایی رسید.
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، «مهدی حقیقی»، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، در جلسه شورای توسعه فعالیت‌های قرآنی استان که با حضور نمایندگان کارگروه‌ها و حسن‌بیگی، معاون سیاسی امنیتی استاندار برگزار شد گفت: اگر امسال اراده مسئولان و به ویژه استانداری در پی‌گیری وضعیت شورای توسعه فعالیت‌های قرآنی نبود همچون سال‌های گذشته این شورا در تعطیلی به سر می‌برد.
حقیقی با ارائه گزارش عملکرد شورای توسعه فعالیت‌های قرآنی افزود: تاکنون 6 جلسه با حضور کارگروه‌های سه گانه به نمایندگی آموزش‌ و پرورش، دانشگاه اراک و ارشاد اسلامی به غیر از جلسات داخلی این کارگروه‌ها، برگزار شده است، در این جلسات طرح موضوع و درباره نحوه تقسیم بودجه شورا تصمیم گیری شد.
وی ادامه داد: در مدت برگزاری این جلسات طرح‌های مختلفی از جانب تمام اعضا ارائه شد که از این میان 20 طرح در 3 کارگروه شناسایی و برای اجرایی شدن مصوب شد، در زمینه توزیع بودجه نیز تصمیم بر این شد که مبلغ 60 میلیون تومان که کل بودجه شورا است بین سه کارگروه به میزان مساوی تقسم شود.
حقیقی گفت: این بودجه برای سال 93 تخصیص یافته بود که 2سال بلاتکلیف بود و به همت استانداری و توجه ویژه آیت‌الله دری نجف‌آبادی بالاخره به سرانجام رسید، مبلغ 20 میلیون تومان به هر کارگروه پرداخت شده است و هر کارگروه بنا به کار کارشناسی خود موظف شد به طرح‌های مصوب، بودجه اختصاص دهد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی با اشاره به طرح‌های مصوب کارگروه‌ها ادامه داد: در کارگروه آموزش عمومی قرآن کریم؛ صدا و سیما، اتحادیه انجمن‌های اسلامی، آموزش‌و‌پرورش، خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، اوقاف، حوزه علمیه، ارشاد، بسیج دانش‌آموزی دارای طرح  مصوب هستند، مبالغی که برای اجرای طرح‌ها در نظر گرفته شده است بین یک میلیون تا 6 میلیون تومان است.
وی افزود: همچنین در کارگروه پژوهش که دانشگاه اراک مسئولیت آن را بر عهده دارد تنها یک طرح  از سوی جهاد دانشگاهی با عنوان حیات طیبه قرآن؛ گفتمان سازی سبک زندگی قرآنی، مطرح شد که با توجه به گستردگی و حجم سنگین این طرح مقرر شد 20 میلیون تومان مصوب کارگروه پژوهش، برای اجرای این طرح در اختیار جهاد دانشگاهی قرار گیرد.
حقیقی با اشاره به طرح‌های کارگروه تبلیغ و ترویج با مسئولیت ارشاد افزود: چاپ و انتشار کتاب مستند معجزه قرآنی قرن؛ کربلایی کاظم ساروقی، همایش سوره‌های سرخ؛ بزرگداشت شهدای قرآن استان، طرح تبلیغی ترویجی آیه‌های فراموش شده، طرح معارف مؤسسات و خانه‌های قرآنی، پوشش خبری برنامه‌های شورا، تولید برنامه‌های پیامکی، حمایت از مسابقات قرآن دانش‌آموزی، حمایت از طرح ملی تلاوت در استان، حمایت از ترتیل خوانی مرتلان در مصلی اراک و همایش تکریم از خادمان مصوب و بودجه هر یک مشخص شده است، البته تاکنون از این کارگروه کتاب کربلایی کاظم رونمایی شده و همایش تجلیل از خادمان و مقام آوران قرآنی نیز برگزار شده است.
دبیر کارگروه تبلیغ و ترویج شورای توسعه فعالیت‌های قرآنی در پایان گفت: متولیان برنامه‌های قرآنی باید توجه داشته باشند بودجه‌ای که به آنها اختصاص یافته، مختص شورای توسعه فعالیت‌های قرآنی است و باید در پوستر برنامه‌هایی که با این بودجه اجرایی می‌شود آرم شورا درج شود.
روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی
۱۵ دی ۱۳۹۵ ۰۹:۳۰
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500